tisk fotokniha

3 kroky, které byste měli udělat okamžitě po obdržení fotek

Wow! Do schránky Vám právě přišel email, který hlásí, že Vám Váš fotograf zaslal fotky! Super! Nemůžete se dočkat až si k nim sami/s partnerem/manželem/dětmi/(doplňte dle tipu focení) v klidu sednete a budete si je prohlížet.

Snažím se, aby všichni moji klienti si přinesli z focení skvělý zážitek a také co nejhezčí snímky, které jim zachytí určité fáze jejich života – ať už jde o předsvatební focení, svatební fotografování, těhotenské focení, focení s miminkem či s většími dětmi. Vždy se jednoduše snažím o to, aby všichni byli spokojení. Jakmile však odešlu výsledné fotografie, moje práce je pro tu určitou chvíli ukončena. Článek jsem sepsala proto, abych pomohla mým klientům (ale i náhodným kolemjdoucím 🙂 ) tyto zážitky uchovat co nejdéle to půjde.

Tady jsou tedy 3 tipy, co s fotkami, jakmile obdržíte finální fotografie 🙂

1. Zazálohujte si je

Ani nevíte jak důležitý tento krok je. Disky se po čase mohou rozbít, flashka ztratit, počítače zavirovat,.. Všichni fotografové jsou si toho vědomi a proto ještě před odevzdáním výsledných fotografií zálohují, zálohují a zalohují. Jakmile však odevzdají finální fotografie, tak to jak s nimi naložíte je již na Vás. A vy rozhodně nechcete přijít o své drahocenné vzpomínky, které Vám Váš pečlivě vybraný fotograf vytvořil!

Věřte mi a zálohujte. Nejideálnější je fotografie uložit na jakékoliv online úložiště (např. zdarma velice dobře známý – Google Drive, Dropbox či pro uživatele Applu iCloud) a zároveň do počítače a ještě lépe zároveň i na externí disk.

svatebni fotograf svatba equitana martinice 4

2. Vytiskněte si je

V dnešní době je prakticky běžné mít vše jen v počítačích, tabletech a mobilech. Elektronická fotografie ale bude vždy jen elektronická fotografie a nikdy nenahradí ten pocit, když v rukou držíte skutečnou fotku na kvalitním fotografickém papíře, luxusní fotoknihu či se díváte na nádherný velký fotoobraz, který zdobí stěny Vašeho domu.

Na tisku fotografií nedoporučuji šetřit a určitě je dobré oslovit svého fotografa, zda je u něj možné nechat fotografie vytisknout – jistě Vám poskytne vysokou kvalitu tisku v kvalitním labu. Fotky Vám tak vydrží i desítky let bez barevných změn a jednou se s nimi budete moci pochlubit třeba svým vnoučatům!

Já osobně tisknu u kvalitnifotky.cz a při zadání kodu s mým příjmením (PETRASKOVA) získáte slevu 10% na celou objednávku – ano, tedy jak fotografií, tak fotoknih či třeba fotoobrazu 🙂

Rodinné fotografování, focení v přírodě, rodinné focení Příbram, Dobříš, Praha

3. Odepište svému fotografovi

Já vím! Chápu! Právě jste obdrželi své fotky a jste určitě nadšení. Už už je nahrávate na svůj facebookový a instagramový profil, abyste se pochlubili svým známým.

Věřte však, že být fotograf je něco více než jen práce. Všichni se neskutečně snažíme, zlepšujeme, zkoušíme nové metody a vkládáme do každého focení kus sebe, abychom Vám doručili co nejkrásnější fotky. Myslím si, že můžu mluvit za většinu fotografů, když řeknu, že když jdeme zaslat finální galerii, jsme neskutečně nervózní! A když od Vás nedostaneme odpověď, okamžitě si myslíme, že je něco špatně (i když není!). Udělejte nám radost a pošlete odpověď, co si o fotkách myslíte! Budeme za to opravdu vděční! ❤️

Svatební portréty v lese u Penzionu Smolotel

A navíc!

I když to tak nemusí vypadat, všechny recenze jsou pro nás jako fotografy obrovsky důležité. Každičké slovo, které napíšete do našich facebookových recenzí či do komentáře na FB či Instagram, nás neskutečně těší. Je prostě krásný pocit, když vidíme, že se naše tvorba, do které vkládáte i sám sebe, líbí a žene nás to neskutečně dopředu.

Tak už zálohujete své fotografie a zasíláte je do tisku? 🙂